cyber kids on real

DREAMS & MARKETING

Exhibition in CSW Kronika Gallery.

„Dreams & Marketing” to wystawa naszego dyrektora kreatywnego Dominika Cymera, ze zdjęciami Jacka Kołodziejskiego, pod kuratelą Stanisława Rukszy w CSW Kronika w Bytomiu. Wystawa prowokacyjnie opowiada o świecie marketingu, biznesu i designu.

W powołanej na wystawie sztucznej rzeczywistości, przypominającej prezentację reklamową, klientem stają się marzenia artysty, wraz z jego potrzebami i celami. Powstają przedsiębiorstwa i marki, które realizują strategie jego wyobraźni. Artysta, używając infografik i zdjęć powstałych podczas wymyślonych z tej okazji sesji reklamowych, własnych szkicowników i założeń marketingowych, snuje opowieść w trzech rozdziałach: Dreams Products, Startups i Moodboard. Spacerując po wykreowanym świecie obejrzymy m.in. tajemnicze marki, jak automat sprzedający karnety na picie alkoholu pod chmurką „Alkotak”, sklep „Celebuy” czy nowatorskie produkty telesprzedaży, jak telefon transmitujący zapachy „Isoap” lub oziębiacze kieliszków do wódki.

„Wystawa jest kreacją potencjalnego świata, który mógłby istnieć, gdyby tylko osobiste marzenia zlecały mi zadania. Tylko one były moim klientem, zlecały i opiniowały lub korygowały moją pracę. Aby sprostać tym zadaniom, wykorzystałem narzędzia współczesnego marketingu: grafikę, design i reklamowe myślenie, którymi posługuję się w swojej codziennej pracy. Dla wyimaginowanych firm i produktów stworzyłem dedykowaną identyfikację wizualną, ilustracje oraz zorganizowałem profesjonalną sesję zdjęciową. Powstały m.in. citylighty, serwisy internetowe – wszystko, co standardowo tworzą agencje reklamowe. Część z tych realizacji to moje dawne pomysły na biznes życia, inne są po prostu echem wspomnień z lat młodości w PRL-u, kiedy to karmiłem się fantazjami, by zaspokoić swój konsumencki głód.” – powiedział Dominik Cymer, autor wystawy.

  • KLIENT CSW Kronika
  • ROK 2016

ZAMKNIJ

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj