cyber kids on real

Pressroom

12/12/2016

Agencja Cyber Kids on Real zaprojektowała i wyprodukowała edukacyjną grę planszową o charakterze obywatelskim. Celem gry Partycypolis jest uświadomienie młodym graczom korzyści wynikających z aktywnego uczestniczenia w życiu swoich społeczności. Gra adresowana jest do dzieci i młodzieży.

Projekt powstał we współpracy z European Research & Development Advisers ERDA, na zlecenie firmy konsultingowo-badawczej Ecorys, która za pomocą gry zaprezentowała projekty realizowane w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych Grantu Blokowego Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Grze planszowej Partycypolis towarzyszy strona internetowa www.partycypolis.projektyobywatelskie.pl

Zadaniem agencji Cyber Kids on Real było przedstawienie efektów rozdzielenia Grantu Blokowego Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy oraz edukacja młodych ludzi w kwestii aktywności obywatelskiej.

Kochamy niestandardowe projekty i rozwiązania. Od początku założyliśmy więc, że w tym przypadku należy odejść od nudnych sprawozdań i ich suchego języka. Wyszliśmy z założenia, że gdy damy odbiorcy rozrywkę, odwdzięczy się on zainteresowaniem. Tak powstała gra planszowa relacjonująca losy poszczególnych dofinansowań. Drugim celem, jeszcze bardziej satysfakcjonującym, była próba obudzenia w młodych ludziach zaangażowania i potrzeby partycypacji we współtworzeniu demokracji. - powiedział Dominik Cymer, Creative Director w Cyber Kids on Real.

W Partycypolis gracze wcielają się w działaczy społecznych. Korzystając z budżetów partycypacyjnych, wraz z poruszaniem się pionkami, realizują kolejne projekty - organizują m.in. kursy, koncerty, wolontariaty. Mogą współpracować z innymi graczami i pomagać sobie w podejmowanych przedsięwzięciach. Jest także element grywalizacji – starania o zdobycie funduszy na wybrany projekt. Karty do gry i pudełko Partycypolis zdobią kolorowe ilustracje, autorstwa Jacka Ambrożewskiego, które w zabawny sposób objaśniają istotę każdego z wyzwań, z którym musi się zmierzyć się gracz.

Gimnazja, licea, technika oraz ośrodki młodzieżowe w województwie małopolskim, świętokrzyskim, lubelskim i podkarpackim otrzymały 3500 bezpłatnych egzemplarzy gry Partycypolis.

***

Cyber Kids on Real to agencja reklamowa realizująca kampanie ATL, Digital. Równolegle z pracami dla klientów eksperymentują w realizacjach z pogranicza sztuki, dizajnu. Prace agencji zostały nagrodzone w konkursach: KTR, Projekt Roku, Kreatura, MUST HAVE, Dobry Wzór, Webstar. Projekty Cyber Kids on Real prezentowane są na Polskich oraz międzynarodowych wystawach, galeriach i festiwalach. Więcej informacji na www.cyberkids.pl

European Research & Development Advisers ERDA to grupa konsultantów, menedżerów, strategów i trenerów. Firma specjalizuje się w zarządzaniu projektami i pozyskiwaniu na nie środków finansowych z programów europejskich. Grupa doradza firmom, samorządom, instytucjom edukacyjnym i organizacjom pozarządowym. ERDA prowadzi także działalność w zakresie doradztwa strategicznego, a także badań społecznych i ekonomicznych.

ECORYS Polska jest firmą konsultingowo-badawczą należącą do międzynarodowej grupy ECORYS. Działa od 17 lat, posiłkując się pracą 660 ekspertów, na rzecz organizacji sektora publicznego, w tym administracji wszystkich szczebli, jak i międzynarodowych korporacji i instytucji oraz podmiotów z sektora MŚP.

Kontakt
Steinke Communications
Maja Sztenke
tel. 602 455 787
maja@steinke.com.pl

ZAMKNIJ

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj