cyber kids on real

HISTORIA: POSZUKAJ

Portal edukacyjny o tematyce historycznej.

Zrealizowaliśmy identyfikację wizualną, portal edukacyjny, spot promocyjny i serię kreacji socialmediowych, a także gadżety promujące projekt „Historia: poszukaj”. Projekt jest adresowany do młodzieży gimnazjalnej i licealnej, a także do nauczycieli, animatorów kultury.

Chcielibyśmy pokazać, że historia to nie tylko lekcje i podręcznik. Można ją odkrywać na różne sposoby. Stąd, obok artykułów opisujących wydarzenia i postaci historyczne, odwołujemy się do literatury, filmu, architektury, muzyki oraz obiektów muzealnych, które umieściliśmy w zakładce „wiedza”.

Istotną częścią portalu są zakładki „miejsca” i „regiony”. Z pomocą naszych czytelników chcielibyśmy poznawać i upowszechniać historię polskich regionów, ważną w wymiarze lokalnym, ale często szerzej nieznaną. Zachęcamy do samodzielnych poszukiwań historycznych i zgłaszania za pomocą formularza wydarzeń i miejsc, o których warto napisać na łamach naszego portalu.

Projekt „Historia: poszukaj” zakłada działania edukacyjne w muzeach, szkołach i bibliotekach, takie jak lekcje muzealne, gry miejskie, konkursy, quizy, festiwale nauki. Jako instytucja z założenia współpracująca z muzeami, liczymy na ich szczególne zaangażowanie. Właśnie z myślą o muzeach i ich kolekcjach stworzyliśmy zakładki „obiekty” i „obrazy”, do których za pomocą formularza można zgłaszać muzealia związane z historią regionu lub całego kraju.

„Historia: poszukaj” to ogólnopolski projekt edukacyjny realizowany przez Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest przybliżanie historii Polski i wartości kulturowych naszego dziedzictwa. Projekt kierujemy głównie do młodzieży, ale także do muzealników, nauczycieli oraz wszystkich miłośników historii.

ZAMKNIJ

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj