cyber kids on real

ULICA ANTAKIA

Platforma edukująca o uchodźstwie.


Stworzyliśmy internetową platformę edukującą w zakresie tematyki uchodźstwa. Projekt zrealizowaliśmy dla stowarzyszenia na rzecz integracji społeczeństwa wielokulturowego „Nomada”.

Celem platformy o nazwie „Ulica Antakia” jest zwiększenie wiedzy Polaków na temat uchodźców z Bliskiego Wschodu, wyedukowanie na temat jego przyczyn i skutków oraz różnic kulturowych. W ramach projektu uruchomiliśmy serwis www.ulicaantakia.com, na którym możemy zobaczyć m.in. szereg krótkich filmów w estetyce gif, których zadaniem jest przedstawienie problemów, z jakimi spotykają się uchodźcy.

„Ulica Antakia” to jedna z wielu ulic, która może znajdować się w każdym mieście na Bliskim Wschodzie. To symboliczna ulica, którą mieszkańcy muszą opuścić, ponieważ zawitały na niej wojna i przemoc. Mieszkają przy niej różni bohaterowie, w większości muzułmanie, syryjska klasa średnia.
Ta symboliczna ulica posłużyła nam do opowiedzenia historii o jej mieszkańcach. Ma być elementem budującym emocjonalny pomost z drugim człowiekiem. Może nim być zwyczajna sfera obyczajowa: plany, uczucia, ulubione przedmioty osobiste, przyzwyczajenia, wszystko z czego z dnia na dzień niektórzy muszą zrezygnować. Dlatego, aby przybliżyć temat uchodźstwa, zdecydowaliśmy się na konwencję mocno osadzoną w popkulturze, która jest przyjazna w odbiorze i łatwa do identyfikacji w linii odbiorca-bohater.

  • KLIENT Stowarzyszenie na Rzecz Integracji Społeczeństwa Wielokulturowego Nomada
  • WWW ulicaantakia.com
  • ROK 2016

Platforma jest częścią szerszych działań edukacyjno-informacyjnych stowarzyszenia na rzecz integracji społeczeństwa wielokulturowego „Nomada”, w ramach których powstaną m.in. publikacje dla pracowników służby zdrowia, pomocy społecznej i placówek edukacyjnych z rekomendacjami do pracy z uchodźcami.

ZAMKNIJ

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj