cyber kids on real

AEGON

Zrealizowaliśmy kampanię wizerunkową dla Grupy kapitałowej Aegon w Polsce.

Zrealizowaliśmy kampanię wizerunkową dla Grupy kapitałowej Aegon w Polsce. Kampania, której celem jest budowa świadomości marki i pozycjonowanie w obszarze ubezpieczeń na życie, rozpoczęła się 26 grudnia 2015 roku. 

Kampania trwała do 4 lutego 2016 roku. Trzy filmy reklamowe po 30” oraz trzy skróty do 10” emitowane były w głównych ogólnopolskich stacjach telewizyjnych min: TVP1, TVP2, TVN, Polsat, jak i na kanałach tematycznych. Media mix kampanii obejmował również reklamę w internecie na platformach VOD oraz na kanale YouTube. Kampania internetowa kierowała na landing page z mechanizmem angażującym internautów. 

Aegon to 160-letnia międzynarodowa firma, działająca w Polsce już od ponad 15 lat. Jednak dla klarowności przekazu nie skupiamy się na tej informacji. Zamiast tego postanowiliśmy edukować. Oglądając (obecne w mediach) różne reklamy ubezpieczalni i produktów finansowych z trudem znosiliśmy ich monotonię. Bardzo nam zależało, żeby też w nią nie popaść. Szukaliśmy sposobu na sprytne wybicie się z bloku reklamowego i postanowiliśmy to zrobić za pomocą rzadko używanego języka graficznego – rysunkowej animacji. Mieliśmy z górki, bo marka globalna Aegon miała do niej słabość już od jakiegoś czasu.

Także polski Aegon w zeszłym roku wypuścił serię rysunkowych filmów do internetu będących pomocami sprzedażowymi dla doradców.  Również nieprzyjemne treści, które zamierzyliśmy poruszać, chcieliśmy – jak w filmach z 2014 roku – ująć humorystycznie. Ludzie, a raczej Polacy, niechętnie łączą dwie kwestie – tematy finansowe z przyszłością. Nie lubią myśleć o poważnych wydarzeniach życiowych, które są sensem produktów finansowych marki Aegon.

Kreacja: Cyber Kids on Real: Dominik Cymer, Magda Charytończyk, Katarzyna Lorenz
Reżyseria: Łukasz Gronowski, Natalia Jakubowska
Dom produkcyjny: Platige Image
Animacje: Filip Grudziel
Za planowanie mediów odpowiedzialny jest dom mediowy Mets.

ZAMKNIJ

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj