cyber kids on real

SPOTLIGHT KIDS

Identyfikacja wizualna i materiały promocyjne.

„Spotlight Kids” zajmuje się propagowaniem sztuki współczesnej wśród dzieci i ich rodziców. Realizuje to poprzez spotkania, warsztaty z uznanymi artystami, pedagogami i znawcami sztuki. Platforma organizuje zajęcia w miejscach ważnych dla świata sztuki i jej odbiorców: w muzeach, galeriach, instytucjach związanych ze sztuką. „Spotlight Kids” przybliża szerokiemu gronu odbiorców zjawiska zachodzące w sztuce współczesnej.

Naszym zadaniem było stworzenie identyfikacji wizualnej oddającej charakter platformy „Spotlight Kids”. Przyjęliśmy następujące założenia: po pierwsze: komunikacja Spotlight Kids wychodzi ze świata sztuki, i tym językiem chcieliśmy też operować w warstwie graficznej. Po drugie: działania w ramach projektu dotyczą dzieci i ich rodziców, którzy spotykają się na platformie sztuki z artystami i razem z nimi biorą udział w procesie twórczym. Proces ten dopuszcza wiele scenariuszy, realizuje niekoniecznie ten przyjęty w pierwotnych założeniach. To mieliśmy okazję poznać pracując podczas wielu warsztatów z dziećmi. Po trzecie: chcieliśmy w warstwie graficznej odróżnić się od instytucji pracujących z dziećmi, sprowadzających sztukę do „prac ręcznych”: malowania, klejenia, lepienia.

Rozwiązanie: identyfikacja oddaje charakter tworzenia, jest „otwarta”, dynamiczna i elastyczna, daje różne możliwości i interpretacje. Głównym nośnikiem komunikacji w przypadku „Spotlight Kids” jest plakat i od tego formatu wyszliśmy, projektując identyfikację. Zaprojektowaliśmy nie znak, a system, który reguluje identyfikację. Jest on dynamiczny i konstruujemy go w oparciu o szablon: począwszy od plakatu, jako głównego nośnika, przez mniejsze elementy takie, jak ulotki, formaty facebooka (mem, ogłoszenie, tło), po sam logotyp. Każde nowe wydarzenie, które jest esencją działalności „Spotlight Kids”, może być projektowane zgodnie z tą zasadą i za każdym razem wszystkie elementy będą pracować i komunikować bieżącą imprezę.

  • KLIENT Spotlight Kids
  • ROK 2014

ZAMKNIJ

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj