cyber kids on real

MUZYKOTERSI – MUZYKOTEKA SZKOLNA

Kampania 360.

Stworzyliśmy kampanię 360 „Muzykotersi” promującą edukacyjny projekt Narodowego Instytutu Audiowizualnego „Muzykoteka Szkolna”.  Kampania została nagrodzona w konkursach: KTR, Dobry Wzór, Projekt Roku i Kreatura.

Celem kampanii było zasygnalizowanie powstania portalu www.muzykotekaszkolna.pl, wypromowanie go poprzez zbudowanie wizerunku, dotarcie do grupy docelowej i umieszczenie w jej świecie kategorii muzyki klasycznej. Przedstawiamy opowieść o fikcyjnej subkulturze Muzykotersów – młodych ludziach zafascynowanych muzyką poważną. Łamiemy stereotyp muzyki poważnej jako nieatrakcyjnej. Pokazujemy, że z pozoru grzeczna muzyka może być ścieżką dźwiękową dla buntu okresu dorastania, pretekstem do ulicznego tańca, beatboxerskiej interpretacji i że jest dla niej miejsce w nastoletniej wyobraźni.

Osią działań kampanijnych jest internet, ze względu na duże możliwości darmowej reklamy i duży potencjał wirusowego rozprzestrzeniania się treści. Zrealizowaliśmy serię krótkich filmów do sieci z reprezentantami subkultury Muzykotersów – gimnazjalistą, hip-hopową tancerką, beatboxerem, dresiarzami. Zbudowaliśmy stronę muzykotersi.pl integrującą szereg działań kampanijnych na wielu platformach (YouTube, Facebook, tv, radio, prasa, konkursy, gra). Strona odsyła na strony serwisu muzykotekaszkolna.pl oraz zapowiada jego treści. Przygotowaliśmy też reklamy do prasy młodzieżowej oraz konkursy.

Osiągnęliśmy nasz cel – dzięki portalowi www.muzykotekaszkolna.pl spopularyzowaliśmy obraz muzyki klasycznej, która może służyć do wyrażenia niezależności i inspirować do zabawy. Kampania była dowodem na (komentowane równolegle w mediach) powstawanie nowego modelu szkolnictwa – pokazywała narzędzie edukacyjne, które zamiast ograniczać, daje uczniowi wolność korzystania z różnych źródeł – tekstów, materiałów audio, wideo. Zilustrowała tezę, że gdy zaangażuje się ucznia w naukę poprzez zabawę, przeniesie on proces dydaktyczny we właściwą sobie przestrzeń podwórka, tańca, dialogu z rodzicem czy przepychanki z kumplem.

ZAMKNIJ

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj