cyber kids on real

 Pilules Polonaises / Polskie pigułki

Opracowanie graficzne dwóch tomów rysunkowych komentarzy autorstwa Fanny Vaucher.

Stworzyliśmy opracowanie graficzne dla książek Polskie Pigułki  i Polskie Pigułki 2, autorstwa szwajcarskiej blogerki i artystki Fanny Vaucher.  Ukazały się nakładem wydawictwa Fundacji Bęc Zmiana, przy wsparciu finansowym Szwajcarskiej Fundacji dla Kultury Pro Helvetia oraz Instytutu Polski w Paryżu.

Polskie Pigułki i Polskie Pigułki 2 to zbiór ilustracji, które w zabawny, rysunkowy sposób komentują polską rzeczywistość. Ich tworzenie było dla artystki rodzajem lekarstwa pozwalającym jej na oswojenie się z nowym otoczeniem. Książki stanowią zbiór prac z prowadzonego przez nią w latach 2012-2014 podczas pobytu w Polsce bloga.

Założeniem graficznym Polskich Pigułek 2 była próba utrzymania prywatnego, odręcznego charakteru szkicownika artystki. Spontaniczność pośpiesznych notatek staraliśmy się utrzymać dzięki zaprojektowanemu na potrzeby publikacji fontowi, możliwie najwiernije odwzorowującemu charakter pisma autorki rysunków. 

Zaprojektowany przez Zofię Frankowską/ Graphic Designer w Cyber Kids on Real font posiada odmiany tytułową i dziełową, w dziełowej imponującą liczbę ligatur i warianty kontekstowe liter. Tłumaczenia, gęsto okalające rysunki Fanny Vaucher, stają się bardziej żyjącymi własnym życiem zapiskami na marginesie, niż statycznymi kolumnami tekstu w sąsiedztwie ekspresyjnych rysunków.

  • KLIENT Fundacja bęc zmiana
  • WWW beczmiana.pl
  • ROK 2016

Fundacja Bęc Zmiana jest organizacją non for profit, wspierającą działania na styku sztuki, architektury i życia społecznego. Od roku 2002 zajmujemy się inicjowaniem działań interdyscyplinarnych, których większość pokazywana jest w przestrzeni publicznej. Poprzez działalność wydawniczą wspieramy badania naukowe dotyczące współczesnej kultury.

ZAMKNIJ

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj