cyber kids on real

Muzeum Warszawy

Kampania dla młodzieży

Zrealizowaliśmy kampanię promującą książkę „20 rzeczy o Warszawie”. 


„20 rzeczy o Warszawie” to książka inspirowana nową wystawą główną Muzeum Warszawy. Obiekty muzealne stały się pretekstem do napisania opowiadań przez warszawskich pisarzy i pisarki młodego pokolenia: Justynę Bargielską, Sylwię Chutnik, Jacka Dehnela, Mikołaja Łozińskiego i Macieja Sieńczyka. W warstwie wizualnej książki zobaczymy fotografie Jacka Kołodziejskiego oraz ilustracje Dominika Cymera. Książka od tego miesiąca jest już w sprzedaży.  

Kampania pod hasłem: „Czytaj książkę 20 RZECZY o Warszawie. Więcej RZECZY zobaczysz w Muzeum Warszawy!” skierowana jest do tak zwanych młodych dorosłych. Kampania zachęca do przeczytania książki i odwiedzenia muzeum. Do pierwszego wydania książki, adresowanego do tegorocznych maturzystów dołączony jest bilet do muzeum. W kreacjach kampanijnych użyto kontrowersyjnych cytatów z książki.

Na potrzeby kampanii zostały zrealizowane formaty internetowe oraz 7 krótkich spotów, których emisja obejmuje social media i warszawskie nośniki miejskie. Muzeum Warszawy planuje też serię wydarzeń promujących książkę, w tym spotkania z autorami i autorkami książki.

W kampanijnych kreacjach i spotach przedłużyliśmy ideę z samej książki – opowiadamy historie, które zapadną w pamięć. Mini – fabuły dotyczą prawdziwych eksponatów muzealnych. Czasem historie są po prostu zabawne, surrealistyczne, albo pozostawiają pewne niedopowiedzenie. Na koniec okazuje się, że każda z historii jest zamknięta w książce. 

  • KLIENT Muzeum Warszawy
  • WWW www.muzeumwarszawy.pl
  • ROK 2017

Kreacje użyte w kampanii przygotowała agencja Cyber Kids on Real. W kampanii wykorzystano fragmenty opowiadań z książki „20 rzeczy o Warszawie” Justyny Bargielskiej, Sylwii Chutnik, Jacka Dehnela, Mikołaja Łozińskiego i Macieja Sieńczyka. Autorem zdjęć do książki użytych w kampanii jest Jacek Kołodziejski, ilustracje zrobił Dominik Cymer.

ZAMKNIJ

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj