cyber kids on real

Sklep Dla Sprawy

Platforma fundraisingowa propagująca równościowe wartości.

Sklep dla Sprawy nie jest zwykłym sklepem. Finansuje działanie Nomada Stowarzyszenie pracującego na rzecz uchodźców, migrantów, osób narażonych na przemoc rasistowską. W Cyber Kids on Real wsparliśmy projekt marketingowo i logistycznie.

 


Pieniądze z zakupów przeznaczone są na realną pomoc dla migrantów, uchodźców, których wspiera Nomada. Sklep propaguje równościowe wartości, zachęca do twórczej pracy dla wspólnej sprawy: w projekt zaangażowali się artyści/ki i ekspaci/ki: oddali swoje projekty i prace, wystąpili jako modele i modelki, pracowali/ły nad sesją. 

 

Na potrzeby “Sklepu dla Sprawy” powstała specjalna kolekcja o równościowym i  antydyskryminacyjnym  przekazie. Na przykład: skarpetki poświecone dyskryminacji krzyżowej kobiet, koszulki wspierające uchodźców albo zachęcające do miłości i tolerancji, anty-rasistowskie naszywki, tęczowy plakat, chustę poświęconą zmianom klimatu oraz dzieła sztuki, które oddali do sklepu artyści i artystki.

Vogue Polska napisał o tym projekcie: "Oferta Sklepu i Nomady to polska odpowiedź na globalne tendencje, zgodnie z którymi ubrania powinny nie tylko ograniczyć szkodliwy wpływ na środowisko, lecz także zmieniać i naprawiać świat oraz relacje międzyludzkie".

Zdjęcia do Sklep dla Sprawy i reklam zrobiła Yulia Krivich fotografka, artystka i działaczka społeczna. Zdjęcia ukazały się min. w Vogue Polska, Magazyn Szum, NOTES. NA. 6. TYGODNI. 
Projekt ten został wybrany przez Open Society Foundations do realizacji jako jeden z ośmiu projektów z Polski, które miały odpowiadać min. na wyzwania związane z czasami postcovidowymi i pozyskiwaniem środków na działania NGO.

  • KLIENT NOMADA STOWARzyszenie
  • ROK 2021

“Sklep dla Sprawy” stanowi część szerszych działań edukacyjno-informacyjnych Stowarzyszenia “Nomada”. W ramach sklepu została stworzona zakładka “Wiedza”, w której eksperci z różnych dziedzin poruszają zagadnienia uchodźstwa, praw mniejszości, LGBT+, integracji kulturowej, sprawiedliwego traktowania płci, zmian klimatycznych. W publikowanych tam artykułach są też informacje jak wspierać mniejszości i np. jak reagować wobec przemocy w autobusie lub na ulicy.

Stowarzyszenie Nomada działa jako bezpłatny punkt poradnictwa, do którego zgłaszają się cudzoziemki i cudzoziemcy potrzebujący pomocy prawniczej – żeby zalegalizować swój pobyt w Polsce; w następstwie doświadczenia przemocy motywowanej uprzedzeniami. Zgłaszają się całe rodziny, potrzebujące pomocy socjalnej, asysty w urzędzie, u lekarza, w szkole. Stowarzyszenie wspiera także dzieci migrantów, które w polskiej szkole zmagają się z przeszkodami ponad ich siły – pomaga w adaptacji i integracji, wspiera w nauce języka, umożliwia poznanie miasta, daje akceptację i często też opiekę. Nomada nie tylko towarzyszy migrantom we wspomnianych i podobnych sytuacjach, występuje też w roli tłumacza kulturowego. Więcej informacji na: nomada.info.pl oraz sklep.dlasprawy.org

CREDITS:

Dyrektor kreatywny: Dominik Cymer
Copywriter: Łukasz Pyrka
artykuły: Nomada, Łukasz Pyrka,Kasia Lorenz,

Zdjęcia: Yulia Krivich
Stylizacje: Weronika Wood
Makeup & hair: Stas Sirchenko
Modele: Zoi Michailova Agata Grabowska Benjamin Diamouténé Tomek Wichrowski
PR: Maja Sztenke
Artyści, ilustratorzy: Sławek Zbiok Czajkowski, Hakobo, Sabina Sokół, Paweł Borkowski, Jakub Zasada

ZAMKNIJ

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj