cyber kids on real

FEDERACJA NA RZECZ KOBIET I PLANOWANIA RODZINY

Seria memów do kampanii „16 dni przeciwko przemocy wobec kobiet”.

Grupa Edukatorów Seksualnych Ponton zleciła nam przygotowanie ilustracji poruszających problem przemocy seksualnej wobec kobiet.

Od 25 listopada do 10 grudnia 2014 roku trwała kampania „16 dni przeciwko przemocy wobec kobiet”. Dzięki tej kampanii co roku miliony ludzi, tysiące organizacji pozarządowych oraz kilka agend rządowych przybliżają problem przemocy wobec kobiet. 
Grupa Edukatorów Seksualnych Ponton zleciła nam przygotowanie ilustracji poruszających problem przemocy seksualnej wobec kobiet.

„Śmiemy przypuszczać, że młodzież ma problem z rozpoznaniem przemocy oraz uświadomienie sobie samemu, że padło się jej ofiarą.” – mówią przedstawiciele Pontonu. Ten stan rzeczy był dla nas motywem przewodnim serii facebookowych memów ilustrujących problem.

W ilustracjach pokazujemy złe zachowania mężczyzn wobec kobiet. Nie opowiadamy w nich o oczywistych formach przemocy, lecz o takich, których można nie być świadomym. Staraliśmy się trudnemu tematowi nadać luźniejszy ton, z nadzieją, że taki przekaz o zachowaniach czy sytuacjach przemocowych łatwiej dotrze do mężczyzn i kobiet.

Grupa Edukatorów Seksualnych Ponton od początku swojego istnienia prowadzi poradnictwo internetowe oraz telefoniczne z zakresu szeroko pojętej seksualności. Dzięki temu, kontaktująca się z edukatorami młodzież ma większą śmiałość w rozmowie i sięganiu po poradę. Ponton regularnie dostaje sygnały dotyczące przemocy w rodzinie lub związkach.

ZAMKNIJ

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj